top of page

Особистий рівень щастя

    Кожна людина має своє уявлення про щастя. Воно не дається людині на все життя. Для того, щоб бути щасливим, треба докласти зусиль, можливо, від чогось відмовитися, щось у собі подолати, перетерпіти смугу невезінь і головне – вірити, що щастя все ж таки існує і що воно досяжне. Але від чого залежить щастя?

 

   Вчені довели, що знання впливає на твоє життя на 10%, спосіб мислення, думки – на 40%, оточення – на 50%. Отже, на наше життя знання впливають незначною мірою. Основну роль відіграють саме люди, які нас оточують. Ми – це середнє статистичне 5-10-ти людей з нашого найближчого оточення, з якими ми найбільше спілкуємося, проводимо найбільше часу. Якщо нас оточують щирі, життєрадісні люди, то рано чи пізно ми станемо такими ж. І навпаки, якщо нас оточують люди, які сприймають життя скептично, постійно чимось незадоволені і т.д., ми поступово ввійдемо в їхній ритм життя, навіть не помічаючи цього.

 

   Також вагомою у нашому житті є самооцінка. Психологи стверджують, що у більшості людей вона занижена. Це набагато гірше, ніж завищена самооцінка.

   Ми часто говоримо компліменти нашим знайомим, рідним, друзям. Нам подобається це робити, і їм подобаються наші компліменти. Але чи робимо ми компліменти коли-небудь СОБІ? Якщо ні, то зараз варто це спробувати зробити. Адже, картаючи себе своїми недоліками, ми не помічаємо своїх переваг. Тому, роблячи компліменти самому собі, ми стаємо впевненішими і починаємо бачити не тільки негатив, але і позитив.

 

 

Вправа "Колесо життя"

- це хороша вправа для того, щоб усвідомити, в яку сторону Вам слід спрямувати свої сили в першу чергу. 

 

Сенс такий: малюється коло і ділиться на 8 секторів, кожен з яких символізує окрему сферу Вашого життя: здоров'я і спорт; друзі, оточення; стосунки; сім'я, рідними; звання, кар'єра, бізнес; духовний розвиток, особистий ріст; фінанси; відпочинок і розваги.

   Д алі потрібно по кожній сфері поставити оцінку за шкалою від 0 до 10. Наскільки Ви задоволені станом речей в цій сфері на даний момент? Далі відзначаємо це на малюнку. Ваше «колесо життя» потрібно намагатися зробити схожим саме на колесо, нехай і маленьке. Тоді можна поступово його розширювати. Дбати треба про кожну сферу. Добре, якщо у Вас максимальні оцінки за кілька сфер, але якщо за іншими Ви - двієчник, все ж слід виділяти час і опрацьовувати «слабші сектори»...

 

    Коли оберете сектор для опрацювання, варто зробити наступне – дати відповіді на такі запитання:

1. Що уже є на даний момент?

2. Що просуне на 1 бал? Якими будуть твої подальші дії?

А що для вас означає щастя?

    Ми маємо спілкуватися з Богом через молитву, Святе Письмо, Службу Божу, просити у Нього сили, щоб зуміти зробити себе щасливими. А щасливими ми можемо бути лише тоді, коли наша душа чиста. Тому потрібно якомога частіше ходити до Святої Сповіді, приймати Святе Причастя. Наша душа постійно прагне до святості. Щастя полягає в можливості допомагати іншим, служити комусь. Якщо ми будемо думати тільки про себе, ми ніколи не станемо по-справжньому щасливими.

 

Контроль та самоконтроль.

Метод п’яти пальців.

Мізинець – Про що думаєш? Що нового дізнався (-лась) сьогодні?

Безіменний – Наскільки приблизився до цілі? Що буде, якщо ти здашся?

Середній – Що буде, якщо ти не здашся і все-таки дійдеш до цілі?

Вказівний – Як ти допоміг іншим?

Великий – Як будеш відновлювати сили?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як зробити кожен день особливим:

1. Зробіть щось вперше

  Це дає Вам можливість відчути нові емоції та враження. Можливо, одна з нових дій увійде в коло Ваших обов'язкових пунктів. 

2. Не сидіть вдома, шукайте пригоди

  Намагайтеся більше гуляти, спілкуватися з друзями. Проводьте менше часу за комп'ютером і телевізором, Ви ще встигнете за ними посидіти. 

3. Прагніть до своєї мрії просто зараз

  Впевнені, у Вас є якась мета, тож займіться нею просто зараз! Поставте чітке обмеження за часом, пам'ятайте, що в житті у Вас ще маса інших цілей і справ, які потрібно постаратися встигнути зробити

4. Саморозвиток

  Почніть займатися новим видом спорту або читати нову книгу. Розвивайтеся просто зараз, поки Ви здорові і можете рухатися вперед. 

5. Дійте за обставинами

  Чітко запланований графік - це дуже добре, однак, буває в житті багато випадків, коли від цього графіка краще відійти. 

6. Закінчуйте Ваші справи

  Ви почали робити справу і закинули її? То не зупиняйтеся! 

7. Будьте оптимістичні

  Необхідно мислити, що все добре. Не можна домогтися успіхів у справах, якщо дивитися на навколишній світ скептично. Життя дано Вам один раз. 

8. Живіть сьогоденням

  Намагайтеся не озиратися часто в минуле, а якщо і озираєтеся, то згадуйте радісні моменти. Плануйте, як повторити ці моменти і зробити їх ще кращими. Робіть висновки з Ваших невдач і більше не повторюйте їх у майбутньому. Ставте нові цілі і досягайте їх. Не забувайте, що Ви живете просто зараз, а вчорашній день - вже пройдений етап, який ніяк не можна змінити. Про вчорашні дні можна тільки згадувати.

матеріал підготували :

Софія Романів,

Оксана Пукало,

Роксолана Трубич

bottom of page